O firmie:


Nazwa: AUTO-MARK Marek Kraus


NIP: 9111182150


Adres: Wądoły 9


Miejscowość: Oleśnica


Kod pocztowy: 56-400


Telefon: 501 285 858


Domena: http://przekladnie-maglownice.pl/


Opis:


Samochód jest pojazdem, w którym powinniśmy czuć się bezpiecznie. Na nasz komfort i bezpieczeństwo wpływa stan techniczny pojazdu, który należałoby systematycznie kontrolować. W przeciwnym razie może dojść do groźnego w skutkach wypadku. Bezpieczeństwo jeżdżenia samochodem zależy też od przekładni.

Każda z przekładni kierowniczych powinna być nie tylko niezawodna. Jej konstrukcja powinna być wykonana w taki sposób, by można było regulować luzy powstałe w wyniku eksploatacji pojazdu. Tak naprawdę "łączy" ona siłę rąk z przełożeniem kół na osi. W samochodach można znaleźć różne rodzaje przekładni:

  • zębatkowe,
  • śrubowo-kulowe,
  • ślimakowe,
  • ze ślimakiem globoidalnym.

Często do luzów dochodzi, gdy wyrabiają się tuleje prowadzące listwę wewnątrz obudowy. Kierowca może odczuwać wtedy luzy na kierownicy. Do takich sytuacji warto nie dopuszczać. Kolejną częstą przyczyną awarii jest nieszczelność układu. Dochodzi do niego, gdy uszczelniacze są uszkodzone, a elementy przekładni skorodowane. Trzeba jednak mieć świadomość, że nie każdy luz musi oznaczać konieczność przeprowadzenia gruntownego remontu. W wielu wypadkach wystarczy regulacja i usunięcie wycieków z przewodów ciśnieniowych. Trzeba przyznać, że takie usunięcie usterki zajmuje niewiele czasu. Zdarza się jednak, że pojawiają się znacznie poważniejsze problemy.

Chcąc uniknąć nieprzyjemnych problemów z przekładnią, należałoby zadbać o odpowiedni poziom płynu w układzie kierowniczym. To dzięki niemu odsuniemy w czasie wizytę w zakładzie samochodowym. Jeśli płyn wycieka, może okazać się, że problemem będzie zatarcie pompy wspomagania. Dlatego też warto byłoby pozostać czujnym na wszelkie odgłosy samochodu czy też wycieki spod niego. Trzeba jednak pamiętać, że przekładnie zużywają się szybciej, jeśli więcej jeździmy po drogach z dziurami. Jeśli interesuje Cię regeneracja przekładni kierowniczych we Wrocławiu, to na przekladnie-maglownice.pl dowiesz się, jak działa jedna z firm, która się tym zajmuje. Zregenerowana przekładnia jest tańszym rozwiązaniem niż zakup nowej.

Oceń firmę (0 z 0 głosów)

DODAJ OPINIE O AUTO-MARK Marek Kraus

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:TYLNABELKA.COM

https://tylnabelka.com/

CrazyFejm - Promowanie na instagramie

https://crazyfejm.pl/